Pompa ciepła

Najtańsze źródło ogrzewania.  

 Wykorzystanie ciepła z powietrza atmosferycznego to najtańszy sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej. Nowoczesne i wydajne pompy ciepła, które montujemy to gwarancja ciepła w Twoim domu nawet przy temperaturze zewnętrznej -25 stopni Celsjusza. Dzięki wysokiej wartości współczynnika SCOP ~ 5 z 1kWh energii elektrycznej pompa ciepła jest w stanie uzyskać aż 5 kWh ciepła. W połączeniu z fotowoltaiką, urządzenie działa praktycznie bezkosztowo.

Zapewnia ciepłą wodę użytkową, ogrzewanie i chłodzenie z jednego zintegrowanego, kompaktowego urządzenia.

Pompy ciepła - Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice, Śląsk i okolica

Kluczem prawidłowej pracy instalacji grzewczej opartej o pompę ciepła jest odpowiedni dobór samej pompy ciepła oraz sposób jej montażu. Prawidłowa instalacja pomp ciepła gwarantuje bezawaryjną pracę jednostki przez długi czas eksploatacji, przy jednoczesnym efektywnym działaniu pompy ciepła. Ze względu na uniwersalny charakter pompy ciepła montaż urządzenia można wykonać w dowolnym obiekcie – zarówno obiekcie nowopowstającym, jak i budynku remontowanym. Istnieje również możliwość przeprowadzenia modernizacji wykonanej wcześniej instalacji i wymiany pompy ciepła na wysoce energooszczędne rozwiązanie nowej generacji. Możliwości w tym zakresie są bardzo duże, co przekłada się na wiele sposobności korzystania z taniej i bezpiecznej energii do ogrzewania i klimatyzowania pomieszczeń, jak również podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Montaż Pomp Ciepła

Montaż pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz klimatyzacji to jedna z naszych specjalności. Pompy ciepła montujemy na potrzeby klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz gospodarstw rolnych – za każdym razem dobierając typ urządzenia do źródła energii cieplnej oraz przeznaczenia. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam wybierać wysokiej jakości rozwiązania o dużej sprawności – nasze pompy ciepła zamieniają energię elektryczną w energię cieplną w stosunku 1 do 4,5, co przekłada się na wysoki komfort cieplny przy zaskakująco niskich rachunkach za energię elektryczną. Pompy ciepła montujemy zarówno w obiektach korzystających z energii sieciowej, jak i nieruchomościach wyposażonych we własne elektrownie fotowoltaiczne. W przypadku tych drugich wybór pompy ciepła poprzedzamy przeprowadzeniem audytu energetycznego budynku. Specjalizujemy się również w doborze paneli fotowoltaicznych do obiektów, które już korzystają z energii cieplnej wytwarzanej przez pompy ciepła. Ze względu na wysoką sprawność oraz uniwersalny charakter pompy ciepła doskonale sprawdzają się we wszystkich typach budynków i zastosowaniach. Z ich właściwości możemy korzystać zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i przestrzeniach użytkowych. Montaż pomp ciepła pozwala na ograniczenie wydatków energetycznych także w gospodarstwach rolnych, szczególnie tam, gdzie ze względu na prowadzoną hodowlę bydła lub drobiu niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków termicznych w oborach, kurnikach czy stajniach.  


Pompy ciepła z montażem

Nasza firma zlokalizowana jest w Porąbce. Instalacje pomp ciepła oferujemy na terenie całego województwa śląskiego, jak również innych ościennych województw, współpracując w tym zakresie z inwestorami indywidualnymi, przedsiębiorstwami i gospodarstwami rolnymi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Zajmujemy się doborem, montażem oraz wstępną konfiguracją pracy pomp ciepła. Instalację wykonujemy kompleksowo wraz z niezbędnymi przeróbkami instalacji CO i CWU w budynku.

Kilka faktów na temat pomp ciepła:

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?  

Najważniejsze korzyści wynikające z użytkowania pompy ciepła:

  • Pompa ciepła jest urządzeniem o najwyższej klasie energetycznej A++ i A+++ wśród urządzeń grzewczych do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwala cieszyć się ciepłem przez cały rok bez rachunków.  
  • Pozwala na chłodzenie budynku w gorące dni
  • Pompy ciepła są jednym z najbardziej niezawodnych urządzeń grzewczych (szwajcarskie badania FAWA), ponad 95% użytkowników pomp ciepła nie chce stosować innego rozwiązania
  • Podnoszą wartość finansową budynku, w którym są zamontowane – łatwiej jest sprzedać dom z niskimi kosztami utrzymania
  • Są znacznie tańsze w inwestycji (całościowo) niż kocioł i kotłownia na paliwo stałe. Przy zastosowaniu pompy ciepła odpadają koszty komina, instalacji gazowej, kotłowni i magazynu opału, pozwalają zrezygnować z wykonania przyłącza gazu
  • Koszt zakupu i instalacji pompy ciepła amortyzuje się po kilku latach eksploatacji (w porównaniu do urządzeń zasilanych takimi paliwami jak propan czy olej, natomiast w nowych budynkach również w odniesieniu do urządzeń zasilanych gazem ziemnym)
  • Nie ma również potrzeby budowy komina spalinowego i pomiarów spalin czy czyszczenia komina
  • Są bezpieczne dla użytkowników, ponieważ funkcjonują bez palnego paliwa w budynku
  • Są ciche podczas pracy (przy prawidłowej zabudowie)


 


Pompa ciepła + instalacja fotowoltaiczna = zgrany duet

Nasza firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
W razie jakichkolwiek problemów jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Posiadamy liczne certyfikaty autoryzacyjne wiodących producentów pomp ciepła. Posiadamy akredytacje na dobór, montaż, uruchomienie, diagnostykę oraz serwis pomp ciepła.

Współpracujemy z takimi producentami jak: